(14.03.2022)

STYLOWE BUTY DO GARNITURU

W szafie powinno się mieć chociaż jedne eleganckie buty. Jednak samo poczucie elegancji nie wystarczy, aby obuwie pasowało do każdego garnituru. Przy wyborze stylizacji dużą rolę odgrywają też więc kolory, materiał, a czasem nawet drobne zdobienia. Dowiedz się więcej o różnych typach obuwia do garnituru.


Kolor to podstawa

Po pierwsze, kieruj się kolorem. Odcień butów powinien pasować do tonacji reszty stylizacji. Do czarnego garnituru zawsze wkładaj czarne buty. Modele Ross czy Jax idealnie sprawdzą się na wyjątkowe, uroczyste i przede wszystkim formalne okazje, jakimi są z pewnością śluby, gale lub też pogrzeby. To najbardziej klasyczna ze wszystkich opcji, jednak przy mniej oficjalnych spotkaniach można sobie pozwolić na lekkie zmiany w kolorystyce. Granatowy i szary garnitur pozwalają na szerszy wachlarz opcji. Możesz do nich założyć czarne, brązowe lub granatowe obuwie. Natomiast brązowy garnitur może stanowić czasem wyzwanie. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się obuwie w tym samym kolorze lub w odcieniu bordowym. Zasada jest jedna: nie przesadź z różnicą barw. Ciemny garnitur i jasne buty nie będą dobrze wyglądać. Najlepiej, aby kolor obuwia był nieco ciemniejszy niż spodni. I pamiętaj, dodatki, takie jak pasek, krawat czy zegarek dobieraj do kolorów butów.

Wzór na skórze to dodatek

Po drugie, zwróć uwagę na materiał, z którego wykonane są buty do garnituru. Chyba nikogo nie zaskoczy, że najlepszą opcją przy wyborze jest skóra licowa. W naszej kolekcji premium znajdziesz najwyższej jakości półbuty z cielęcej skóry, w których również spód jest z tego materiału. Sprawdź model Ross w kolorze czarnym lub brązowym. A na mniej formalne okazje możesz również założyć buty ze skór tłoczonych, zamszu lub nubuku. Wybierając materiał zwróć też uwagę na zdobienia i wzory. Jeśli potrzebujesz eleganckiej opcji, ale na półoficjalne spotkanie to bez żadnych przeszkód załóż buty z dodatkowymi przeszyciami i dziurkowaniami, takimi jak w modelu ciemnobrązowych brogsów Jonah. Jeśli natomiast chce się postawić na klasykę, która nie opiera się trendom warto zainwestować w prostotę. Im mniej ozdób i elementów rzucających się w oczy, tym bardziej uniwersalny i elegancki będzie but.


Najnowsze artykuły

static blog

static blog

Czytaj więcej

DYnamic test 1

DYnamic test 1

Czytaj więcej

Nowa kolekcja butów sportowych RKO

Poznaj nową kolekcję obuwia, której drugie imię to wygoda, a kolor to jej znak rozpoznawczy. Buty sportowe RKO są nie tylko uniwersalnym dodatkiem do każdej stylizacji, ale jak mało co potrafią wywołać uśmiech na niejednej twarzy.

Czytaj więcej